Płyty - Oficjalna strona zespołu Karczmarze

Płyty

W czerwcu 2016 roku z okazji 10-lecia naszego zespołu wydaliśmy jubileuszową płytę noszącą tytuł Tracktor. Będziecie mogli na niej usłyszeć 11 utworów stylizowanych (w tym jeden autorski skrzypka – Tomasza Pyzika) w mocnym 6-osobowym składzie. Po raz pierwszy płytę z nami nagrywała skrzypaczka – Monika Baran oraz cymbalista – Szymon Tadla. Ponadto gościnnie zaśpiewała z nami Ukrainka - Irinka Ishkova, która w duecie ze Stasiem Tadlą wykonała utwory Nese Hala wodu oraz Pidmanula. Mamy nadzieje, że zarówno oryginalna nazwa jak i unikatowe pełne brzmienie płyty zaskarbi sobie jeszcze większą listę odbiorców.

Tracktor

 1. Melodia Bułgarska
 2. Tycha woda
 3. Nese Hala wodu
 4. Polka Michałowa
 5. Tokaj
 6. Polka prztykana
 7. Makedonsko devojce
 8. Już mi minęło
 9. Pidmanula
 10. Traktor
 11. Daleko od żony

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w 2010 r. przygotowaliśmy świąteczny prezent, jakim jest unikalna płyta z pastorałkami.

Chojka

 1. Chojka
 2. Jezusa narodzonego
 3. A cóż z tą dzieciną
 4. Gore gwiazda
 5. Nad ciemną równiną
 6. Kuba stary
 7. Nie było miejsca dla Ciebie
 8. Skrzypi wóz
 9. Mroźna cisza
 10. Poszedł Kuba

 

Jest to debiutancka płyta naszego zespołu. Znajdują się na niej melodie płynące pogranicznych terenów Polski. Nagranie odbyło się początkiem stycznia, a płyta została wydana w kwietniu 2008 r.

Chojka

 1. Karczmareczka
 2. Vez Ti Zajdu
 3. Jichaw Kozak
 4. Czom ty ne pryjszow
 5. Bałkany
 6. Andre tire
 7. Jovano
 8. Oj czyj to kiń stojit
 9. Ajde jano
 10. Karczmareczka (long version)

W dniu 10 stycznia 2009 ukończyliśmy pracę nad naszą drugą płytą, która nosi tytuł "Zahrajte" co oznacza po prostu "Zagraj!" Usłyszycie na niej melodie płynące z okolic Węgier, Bałkanów, Ukrainy jak i Polski. Na płycie znajduję się 12 utworów i 13-sty bonusowy. Znaczny udział w charakterze tejże płyty miał Stanisław Tadla - cymbalista i gitarzysta ze Szklar. Brzmienie cymbałów i gitary nadało bardziej żywiołowy charakter muzyki o czym będziecie mogli się sami przekonać słuchając poniższych próbek.

Chojka

 1. Intro
 2. Wisyt Jabko
 3. Bałkany
 4. Zahrajte
 5. Dui, dui
 6. Jidische
 7. Horiłka
 8. Czerwona Ruta
 9. Czardasz - Zinoostrovsky
 10. Csillagok
 11. Czardasz - Monti
 12. Cyganeczka Zosia
 13. Czom ty ne pryjszow - bonus